Przybyła ikona z cząstęczką relikwii św. Jerzego. Podwójne święto Opieki Matki Bożej w naszej parafii.

Tegoroczne obchodzy święta Opieki Matki Bożej w naszej parafii miały wyjątkowy charakter. Oprócz corocznego święta dolnej cerkwi miał miejsce jeszcze jeden mały cud. Do naszej parafii przybyła podarowana przez Cerkiew w Ukrainie piękna Ikona świętego wielkiego męczennika Jerzego wraz z cząsteczką Jego relikwii. Więcej o tym można było przeczytać tutaj . Uroczysta procesja z miejsca w pobliżu osiedlowej szkoły podstawowej z godnością przeniosła i wprowadziła świętości do dolnej cerkwi, czym rozpoczęły się dostojne obchodzy tegorocznego święta. Liturgii przewodniczył zwierzchnik naszej diecezji Najprzewielebniejszy Arcybiskup Jakub w asyście licznie zgromadzanego duchowieństwa. Zapraszamy do krótkiej relacji fotograficznej.