Nabożeństwa

Bracia i siostry.

W tym miejscu umieszczamy szczegółowy harmonogram nabożeństw na najbliższy tydzień, który będzie systematycznie aktualizowany.

 

15.05 ND (Niedziela IV po Wielkanocy: O Paralityku)

800 i 1000 - Boskie Liturgie

1700 - Akatyst Zmartwychwstania

 

18.05 ŚR (Prepołowienije - Połowa okresu Pięćdziesiątnicy)

800 - Boska Liturgia

1700 - Akatyst przed Ikoną Matki Bożej "Kielich Nieupijający"/ "Nieupiwajemaja Czasza")

 

19.05 CZW

1700 - Akatyst przed Żyrowicką Ikoną Matki Bożej

 

20.05 PT (Wspomnienie pojawienia się na niebie w Jerozolimie Krzyża Pańskiego w roku 351; Żyrowickiej Ikony Matki Bożej)

800 - Boska Liturgia

1700 - Akatyst ku czci św. ap. Jana Teologa

 

21.05 SB (Świętego Apostoła i Ewangelisty Jana Teologa)

800 - Boska Liturgia

1700 - Całonocne czuwanie

 

22.05 ND (Niedziela V po Wielkanocy: O Samarytance; Przeniesienie relikwii św. Mikołaja z Miry Licyjskiej do Bari)

800 i 1000 - Boskie Liturgie

1700 - Akatyst Zmartwychwstania

 

 

 

 

Archiwum:

1.01 SB (Sobota przed świętem Narodzenia Chrystusa, męcz. Bonifacego z Tarsu)

800 - Św. Liturgia

1700 - Całonocne Czuwanie

 

2.01 ND (Niedziela przed świętem Narodzenia Chrystusa)

800 i 1000 - Św. Liturgie

1700 - Akatyst ku czci św. Bonifacego

 

5.01 ŚR

800 - Św. Liturgia

1700 - Akatyst do Zbawiciela

 

6.01 CZ (Wigilia święta Narodzenia Chrystusa, ścisły post)

700 - Wielkie (Królewskie) Godziny Kanoniczne

800 - Wieczernia i Liturgia św. Bazylego Wielkiego

2200 - Całonoczne czuwanie (Wielkie Powieczerze i Jutrznia)

 

7.01 PT (Narodzenie Pana I Zbawiciela Naszego Jezusa Chrystusa)

ok. 0000 - Boska Liturgia św. Jana Złotoustego

900 - Boska Liturgia i kolędowanie

1700 - Nieszpory (Wieczernia)

 

8.01 SB (Sobota po święcie Narodzenia Chrystusa, Sobór Najświętszej Bogurodzicy)

900 - Św. Liturgia

1700 - Całonocne Czuwanie

 

9.01 ND (Niedziela po święcie Narodzenia Chrystusa, św. Apostoła i pierwszego męczennika Stefana)

800 i 1000 - Św. Liturgie

1700 - Akatyst Narodzenia Chrystusa

 

12.01 ŚR

800 - Św. Liturgia

1700 - Akatyst

 

13.01 CZ (Zakończenie święta Narodzenia Chrystusa)

800 - Św. Liturgia

1700 - Całonoczne czuwanie

 

14.01 PT (Święto Obrzezania Pańskiego, św. Bazylego Wielkiego)

800 - Boska Liturgia św. Bazylego Wielkiego i noworoczny molebien

1700 - Koncert charytatywny

 

15.01 SB (Sobota przed świętem Objawienia Pańskiego, św. Serafina z Sarowa)

800 - Św. Liturgia

1700 - Całonocne Czuwanie

 

16.01 ND (Niedziela przed świętem Objawienia Pańskiego)

800 i 1000 - Św. Liturgie

1700 - Akatyst

 

18.01 WT (Wigilia święta Objawienia Pańskiego, ścisły post)

700 - Wielkie (Królewskie) Godziny Kanoniczne

800 - Wieczernia, Liturgia św. Bazylego Wielkiego i Wielkie Oświęcenie wody

1700 - Całonoczne czuwanie (Wielkie Powieczerze i Jutrznia)

 

19.01 ŚR (Święto Objawienia Pańskiego: Chrzest Pana Naszego Jezusa  Chrystusa, dzień postny)

900 - Św. Liturgia

1700 - Akatyst

 

20.01 CZ (Sobór świętego Jana Chrzciciela)

800 - Św. Liturgia

1700 - Akatyst

 

21.01 PT

800 - Św. Liturgia

 

22.01 SB (Sobota po święcie Objawienia Pańskiego)

800 - Św. Liturgia

1700 - Całonocne Czuwanie

 

23.01 ND (Niedziela po święcie Objawienia Pańskiego)

800 i 1000 - Św. Liturgie

1700 - Akatyst

 

26.01 ŚR

800 - Św. Liturgia

1700 - Akatyst

 

27.01 CZ (Zakończenie święta Objawienia Pańskiego)

800 - Św. Liturgia

1700 - Akatyst

 

28.01 PT

800 - Św. Liturgia

 

29.01 SB (Oddawanie Czci Okowom św. Apostoła Piotra)

800 - Św. Liturgia

1700 - Całonocne Czuwanie

 

30.01 ND (św. Antoniego Wielkiego)

800 i 1000 - Św. Liturgie

1700 - Akatyst

 

2.02 ŚR

800 - Św. Liturgia

1700 - Akatyst do Zbawiciela i modlitwa za parafian

 

3.02 CZ

800 - Św. Liturgia

1700 - Akatyst do Matki Bożej i modlitwa za parafian

 

4.02 PT

800 - Św. Liturgia

 

5.02 SB

800 - Św. Liturgia

1700 - Całonocne Czuwanie

 

Bracia i siostry.

W tym miejscu umieszczamy szczegółowy harmonogram nabożeństw na najbliższy tydzień, który będzie systematycznie aktualizowany.

6.02 ND

800 i 1000 - Św. Liturgie

1700 - Akatyst ku czci św. Kseni Petersburskiej i modlitwa za studentów

 

9.02 ŚR (Przeniesienie relikwii św. Jana Chryzostoma)

800 - Św. Liturgia

1700 - Akatyst do Zbawiciela i modlitwa za parafian

 

10.02 CZ

1700 - Akatyst przed ikoną Matki Bożej "Ukój mój smutek"/ "Utoli moja pieczali"

 

11.02 PT

800 - Św. Liturgia

1700 - Całonocne Czuwanie

 

12.02 SB (Sobór Trzech Wielkich Hierarchów i Nauczycieli Kościoła: Bazylego Wielkiego, Grzegorza Teologa i Jana Chryzostoma)

800 - Św. Liturgia

1700 - Całonocne Czuwanie

 

13.02 ND (Niedziela o Celniku i Faryzeuszu)

800 i 1000 - Św. Liturgie

1700 - Akatyst

1745 - Wykład w języku rosyjskim: "Гонения на Церковь в СССР в 1918-1941 гг." (o. Ivan Nikulin)

 

14.02 PN

1700 - Całonocne czuwanie i poświęcenie świec

 

15.02 ŚR (Święto Spotkania Pańskiego)

900 - Św. Liturgia i poświęcenie świec

 

16.02 ŚR (św. Symeona Starca)

800 - Św. Liturgia

1700 - Akatyst święta Spotkania Pańskiego

 

17.02 CZ (św. Antoniego Supraskiego)

1700 - Akatyst ku czci św. wlkm. Jerzego

 

18.02 PT

800 - Św. Liturgia

 

19.02 SB

800 - Św. Liturgia

1700 - Całonocne Czuwanie

 

20.02 ND (Niedziela o Synu Marnotrawnym)

800 i 1000 - Św. Liturgie

1700 - Akatyst ku czci św. Nektariusza i modlitwa za chorych

1745 - Wykład: "Ustaw cerkiewny - ciekawostki w roku liturgicznym" (lek. Roman Sacharczuk)

 

22.02 WT (Zakończenie Święta Spotkania Pańskiego)

800 - Św. Liturgia

 

23.02 ŚR

800 - Św. Liturgia

1700 - Akatyst ku czci śww. męcz. wileńskich Antoniego, Jana i Eustachego

 

24.02 CZ

1700 - Akatyst ku czci św. wlkm. Jerzego

 

25.02 PT (Iwerskiej Ikony Matki Bożej)

800 - Św. Liturgia

1700 - Jutrznia za zmarłych

 

26.02 SB (Sobota Rodzicielska - mięsopustna)

800 - Św. Liturgia i panichida

1700 - Całonocne Czuwanie

 

27.02 ND (Niedziela o Sądzie Ostatecznym)

800 i 1000 - Św. Liturgie

1700 - Akatyst za zmarłych

1745 - Wykład: "Kanon św. Andrzeja z Krety" (o. Andrzej Kuźma)

 

2.03 ŚR (św. Teodora Tyrona)

1700 - Akatyst do Zbawiciela i modlitwa za parafian

 

3.03 CZ

1700 - Akatyst do Matki Bożej i modlitwa za parafian

 

5.03 SB (Sobota seropustna: Świętych Ojców poprzez post i wysiłek zbawiających się)

800 - Św. Liturgia i panichida

1700 - Całonocne Czuwanie

 

6.03 ND (Niedziela Przebaczenia Win)

800 i 1000 - Św. Liturgie (bezpośrednio po drugiej liturgii wieczernia i czyn wybaczenia)

 

7.03 PN (Początek Wielkiego Postu)

700 - Godziny kanoniczne i wieczernia

1700 - Powieczerze i Kanon św. Andrzeja z Krety

 

8.03 WT

700 - Godziny kanoniczne i wieczernia

1700 - Powieczerze i Kanon św. Andrzeja z Krety (czyta J.E. ks. abp JAKUB)

 

9.03 ŚR (Pierwsze i drugie odnalezienie Głowy św. Jana Chrzciciela)

700 - Godziny kanoniczne, wieczernia i Liturgia Uprzednio Oświęconych Darów

1700 - Powieczerze i Kanon św. Andrzeja z Krety

 

10.03 CZW

700 - Godziny kanoniczne i wieczernia

1700 - Powieczerze i Kanon św. Andrzeja z Krety

 

11.03 PT

700 - Godziny kanoniczne, wieczernia i Liturgia Uprzednio Oświęconych Darów oraz oświęcenie koliwa

1700 - Akatyst Boskim Cierpieniom Chrystusowym

 

12.03 SB (Wspomnienie Cudu św. Teodora Tyrona - Rycerza)

800 - Św. Liturgia (św. Jana Chryzostoma) i panichida

1700 - Całonocne Czuwanie

 

13.03 ND (Niedziela I Wielkiego Postu: Triumf Ortodoksji)

(Pielgrzymka do Ełku 645 - zapisy 509942604)
730 i 1000
- Św. Liturgie (św. Bazylego Wielkiego)

1700 - Wieczernia i Pasja

14.03 PN

800 - Molebien dziękczynny z okazji jubileuszu Przedszkola Samorządowego nr 32

 

16.03 ŚR

700 - Godziny kanoniczne, wieczernia i Liturgia Uprzednio Oświęconych Darów

1600 - Liturgia Uprzednio Oświęconych Darów

 

17.03 CZW

Akafist odwołany ze względu na rekolecje duchowieństwa

 

 

 

18.03 PT

700 - Godziny kanoniczne, wieczernia i Liturgia Uprzednio Oświęconych Darów

1700 - Akatyst Boskim Cierpieniom Chrystusowym

 

19.03 SB

800 - Św. Liturgia (św. Jana Chryzostoma) i panichida

1700 - Całonocne Czuwanie

 

20.03 ND (Niedziela II Wielkiego Postu: Świętego Grzegorza Palamasa)

730 i 1000 - Św. Liturgie (św. Bazylego Wielkiego)

1700 - Wieczernia i Pasja

1845- Wykład: "Święci ojcowie Cerkwi i ich aktualność nauczania" (o. Andrzej Kuźma)

 

27.03 ND (Niedziela III Wielkiego Postu: Świętego Krzyża)

730 i 1000 - Św. Liturgie (św. Bazylego Wielkiego)

1700 - Akafist św. Krzyża

ok. 1800- Wykład: "Postać proroka Daniela i trzech młodzieńców w nabożeństwach Wielkiego Postu" (ihumenia Katarzyna (Niczyporuk) z monasteru w Zaleszanach)

 

30.03 ŚR

700 - Godziny kanoniczne, wieczernia i Liturgia Uprzednio Oświęconych Darów

1600 - Liturgia Uprzednio Oświęconych Darów

 

31.03 CZW

1700 - Akafist przed Smoleńską Ikoną Matki Bożej "Umilenije"

 

1.04 PT

700 - Godziny kanoniczne, wieczernia i Liturgia Uprzednio Oświęconych Darów

1700 - Akatyst Boskim Cierpieniom Chrystusowym

 

2.04 SB (Wspomnienie zmarłych)

800 - Św. Liturgia (św. Jana Chryzostoma) i panichida

1700 - Całonocne Czuwanie

 

3.04 ND (Niedziela IV Wielkiego Postu: Świętego Jana Klimaka)

730 i 1000 - Św. Liturgie (św. Bazylego Wielkiego)

1700 - Wieczernia i Pasja

ok. 1845- Wykład: "Boska Liturgia Uprzednio Oświęconych Darów" (o. Ivan Kuźma)

 

4.04 PN

1700 - Jutrznia  z Kanonem św. Andrzeja  z Krety

 

5.04 WT

700 - Godziny kanoniczne, wieczernia i Liturgia Uprzednio Oświęconych Darów

 

6.04 ŚR

700 - Godziny kanoniczne, wieczernia i Liturgia Uprzednio Oświęconych Darów

1700 - Całonocne czuwanie

 

7.04 CZW (Święto Zwiastowania Najświętszej Bogurodzicy)

600 - Liturgia św. Jana Chryzostoma

800 - Godziny kanoniczne, wieczernia i Liturgia św. Jana Chryzostoma

1700 - Akatyst Zwiastowaniu Najświętszej Bogurodzicy

 

8.04 PT (Zakończenie święta Zwiastowania Najświętszej Bogurodzicy, Sobór Świętego Archanioła Gabriela)

700 - Godziny kanoniczne, wieczernia i Liturgia Uprzednio Oświęconych Darów

1700 - Jutrznia z akatystem do Bogurodzicy

 

9.04 SB (Sobota Akatystu)

800 - Św. Liturgia (św. Jana Chryzostoma)

1700 - Całonocne Czuwanie

 

10.04 ND (Niedziela V Wielkiego Postu: Świętej Marii Egipcjanki)

730 i 1000 - Św. Liturgie (św. Bazylego Wielkiego)

1700 - Wieczernia i Pasja

ok. 1800 (po Pasji)  - Spotkanie  z uchodźcami z Ukrainy

 

13.04 ŚR (Iwerskiej Ikony Matki Bożej)

700 - Godziny kanoniczne, wieczernia i Liturgia Uprzednio Oświęconych Darów

1500 - Sakarament Namaszczenia Chorych

1600 - Liturgia Uprzednio Oświęconych Darów

 

14.04 CZW

1700 - Akatyst Boskim Cierpieniom Chrystusowym

 

15.04 PT

700 - Godziny kanoniczne, wieczernia i Liturgia Uprzednio Oświęconych Darów

1700 - Jutrznia Soboty Łazarza i spowiedź

 

16.04 SB (Sobota Łazarza)

800 - Św. Liturgia (św. Jana Chryzostoma)

1700 - Całonocne Czuwanie

 

17.04 ND (Niedziela Palmowa: Wejście Pana Do Jerozolimy)

730 i 1000 - Św. Liturgie (św. Jana Chryzostoma) i poświęcenie palm

1700 - Jutrznia Wielkiego Poniedziałku

1815 - Wykład: "Tydzień Męki Pańskiej w życiu chrześcijanina" (o. Marian Romańczuk)

 

16.04 SB (Sobota Łazarza)

800 - Św. Liturgia (św. Jana Chryzostoma)

1700 - Całonocne Czuwanie

 

17.04 ND (Niedziela Palmowa: Wejście Pana Do Jerozolimy)

730 i 1000 - Św. Liturgie (św. Jana Chryzostoma) i poświęcenie palm

1700 - Jutrznia Wielkiego Poniedziałku

1815 - Wykład: "Tydzień Męki Pańskiej w życiu chrześcijanina" (o. Marian Romańczuk)

 

18.04 PN (Wielki Poniedziałek)

700 - Godziny kanoniczne, wieczernia i Liturgia Uprzednio Oświęconych Darów

1700 - Jutrznia Wielkiego Wtorku

 

19.04 WT (Wielki Wtorek)

700 - Godziny kanoniczne, wieczernia i Liturgia Uprzednio Oświęconych Darów

1700 - Jutrznia Wielkiej Środy

 

20.04 ŚR (Wielka Środa)

700 - Godziny kanoniczne, wieczernia i Liturgia Uprzednio Oświęconych Darów

1700 - Jutrznia Wielkiego Czwartku

 

21.04 CZW (Wielki Czwartek: Wspomnienie Mistycznej Wieczerzy)

700 - Godziny kanoniczne, wieczernia i Liturgia św. Bazylego Wielkiego

1700 - Jutrznia Wielkiego Piątku z czytaniem 12 Ewangelii o cierpieniach Zbawiciela

 

22.04 PT (Wielki Piątek: Wspomnienie męki Pańskiej)

700 - Wielkie Godziny i przygotowanie cerkwi

1500 - Wieczernia, Jutrznia i procesja z Płaszczanicą

 

23.04 SB (Wielka Sobota)

700 - Godziny kanoniczne i Boska Liturgia (św. Bazylewo Wielkiego)

od ok. 930 (bezpośrednio po Liturgii)  do ok. 1800 - święcenie pokarmów i błogosławieństwo na przyjęcie Priczastija w czasie Paschalnej Liturgii

2300 - Połunoszcznica i przygotowanie do Paschalne Procesji

 

24.04 ND (Zmartwychwstanie Pana Naszego Jezusa Chrystusa - PASCHA)

0000 - Paschalna Procesja, Jutrznia i Boska Liturgia (św. Jana Chryzostoma)

1400 - Paschalna Wieczernia, procesja i dzielenie się pisankami

 

25.04 PN (Paschalny Poniedziałek)

800 - Jutrznia i Liturgia

 

26.04 WT (Paschalny Wtorek, Iwerskiej Ikony Matki Bożej)

800 - Boska Liturgia

 

27.04 ŚR (Paschalna Środa)

800 - Boska Liturgia

1700 - Wieczernia

 

28.04 CZW (Paschalny Czwartek)

800 - Boska Liturgia

1700 - Wieczernia

 

29.04 PT (Paschalny Piątek, Ikony Matki Bożej "Życiodajne Źródło)

800 - Boska Liturgia

 

30.04 SB (Paschalna Sobota)

800 - Jutrznia i Liturgia

1700 - Całonocne czuwanie

 

1.05 ND (Niedziela II po Wielkanocy: Antypascha, O Tomaszu)

800 i 1000 - Boskie Liturgie

1700 - Akatyst Zmartwychwstania i molebien za maturzystów 

 

3.05 WT (św. męcz. mł. Gabriela Zabłudowskiego)

800 - Boska Liturgia

 

4.05 ŚR

800 - Boska Liturgia

1700 - Akatyst ku czci św. męcz. Gabriela

 

5.05 CZW

1700 - Całonocne czuwanie

 

6.05 PT (Śww. wlkm. Jerzego Zwycięzcy - Święto Parafialne)

600 - Poranna Boska Liturgia (ołtarz św. męcz. Anatola)

730 - Poświęcenie wody

830 - Powitanie J.E. ks. Arcybiskupa

900 - Boska Liturgia i procesja

 

7.05 SB

800 - Boska Liturgia

1700 - Całonocne czuwanie

 

8.05 ND (Niedziela III po Wielkanocy: Świętych Niewiast Niosących Wonności, św. ap. i ew. Marka)

800 i 1000 - Boskie Liturgie i modlitwa z Bratczyce

1700 - Akatyst Zmartwychwstania