Relikwie św. Łukasza z Symferopola

W dniu 6 października przybywają do naszej Diecezji relikwie św. wyznawcy Arcybiskupa Łukasza z Symferopola. Święty Łukasz żył świątobliwie, modlił się w łagrach i zamkniętych cerkwiach.
Operował w klinikach i frontowych szpitalach. Leczył i pomagał wszędzie i każdemu, kto zwrócił się do niego o pomoc. Jako Arcybiskup Symferopola, chirurg i laureat wielu uczelni zmarł 11 lipca 1961 roku. Przez wierzących za życia uznawany za świętego, Arcybiskup został pochowany w Symferopolu, a po  latach obserwowania potwierdzających świętość cudów, został kanonizowany przez Cerkiew. Opisy cudów dokonanych przy jego relikwiach i za jego wstawiennictwem zmuszają do szacunku nawet
„zimnych” wiarą. To właśnie Jego relikwie w naszej parafii  przywitamy 7 października, w Niedzielę o godzinie 16.

• O godz 17 00 rozpocznie się Wsienoszcznaja a następnie o godz. 20, 21, 22, będą sprawowane Akatysty.
  • W poniedziałek /08.10./ pierwsza Liturgia rozpocznie się o godz. 5 30 Proskomidią i ok. 6 00 Liturgia i Priczastije.
  • Główna Liturgia będzie odprawiona o godz. 9 00, a w godzinach popołudniowych relikwie zostaną przewiezione do cerkwi św. Jana Teologa na Bacieczkach. Zapraszamy.