Duchowieństwo

Ks. mitrat Grzegorz Misijuk

Urodził się 28 października 1943 r. W 1958 r. wstąpił do Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie, a następnie w 1962 r. rozpoczął studia w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. W 1963 r. zawarł związek małżeński z Marią Sawczuk.

W lutym 1964 r., po otrzymaniu święceń diakońskich i kapłańskich został mianowany proboszczem Parafii Prawosławnej św. Mikołaja Cudotwórcy w Ornecie. W 1966 r. został przeniesiony do Diecezji Warszawsko-Bielskiej na stanowisko proboszcza Parafii Prawosławnej Świętej Trójcy w Tarnogrodzie. W latach 1973-1986 był proboszczem Parafii Prawosławnej św. Mikołaja Cudotwórcy w Drohiczynie. W latach 1987-1989 był wikariuszem Parafii Prawosławnej Wszystkich Świętych w Białymstoku, a w latach 1989-1996 wikariuszem parafii katedralnej św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku. Od 1996 r. jest proboszczem nowo powstałej Parafii Prawosławnej św. Jerzego Zwycięzcy w Białymstoku na osiedlu Nowe Miasto.

W latach 1989-2008 redagował i prowadził cotygodniowe audycje w Polskim Radiu Białystok („Pierad wychadam u carkwu” oraz „Duchounyja sustreczy”) i TVP Białystok („U źródeł wiary”). Był sprawozdawcą pierwszych transmisji nabożeństw świątecznych.