Parafialne Bractwo Młodzieży Prawosławnej

Bractwo Młodzieży Prawosławnej przy Parafii Prawosławnej św. wielkomęczennika Jerzego Zwycięzcy w Białymstoku – zwane potocznie BMP Nowe Miasto – istnieje niemal od początku funkcjonowania parafii. Pierwsi członkowie, którzy utworzyli organizację, są już dorośli i mają dzieci. Wciąż jednak pozostają bratczykami, na których mogą liczyć młodsze pokolenia chcące uczestniczyć w życiu cerkiewnym.

Od założenia bractwa minęło sporo czasu, więc i młodzieży było w nim niemało. Dziś liczba ta wynosi ok. 20 osób na czele z przewodniczącym Jakubem Taranta. Duchową opiekę nad bractwem młodzieżowym sprawuje ks. Marian Romańczuk. Kontynuując ustalone tradycje spotykamy się co tydzień w kancelarii parafialnej, która jest dla nas jak drugi dom. To właśnie w tym miejscu rozprawiamy o religii, historii, filozofii i wielu innych niekoniecznie związanych z bractwem tematach. Oprócz czwartkowych spotkań nasze więzi zacieśniamy również poprzez liczne wyjazdy, pielgrzymki i wspólną pracę na rzecz parafii.

Opisy nie oddadzą jednak niezwykłej atmosfery panującej w bractwie, dlatego też zapraszamy młodzież do naszego domu i naszej bractwowej rodziny. Będziemy zaszczyceni mogąc powitać was w BMP Nowe Miasto, gdzie przeżyjecie niezapomniane chwile, wzmocnicie się w wierze i znajdziecie przyjaciół na całe życie.

Opiekun duchowy: ks. Marian Romańczuk

Przewodniczący: Jakub Taranta

Z-ca Przewodniczącego: Julia Kościukiewicz

Pozostali członkowie zarządu: Gabriel Pierewoj, Konstancja Pietrowska, Dominika Kozieja i Łukasz Sacharczuk.

Strona Bractwa Młodzieży Prawosławnej naszej parafii na FB

Spotkania bractwa odbywają się w każdy czwartek ok. 18 (po akafiście).