Choinka dla naszych najmłodszych parafian (fotorelacja)

20 stycznia Parafia Prawosławna p.w. św. Jerzego Zwycięzcy w Białymstoku we współpracy z parafialnym Bractwem Młodzieży Prawosławnej zorganizowała po kilkuletniej przerwie choinkę dla naszych najmłodszych parafian. Spotkaliśmy się w gościnnej sali Sosnowego Zacisza w Osiedlu Ignatki, aby w czasie okresu poświątecznego wspólnie pobawić się z naszymi najmłodszymi parafianami. Pośród licznych atrakcji nasze dzieci mogły potańczyć przy muzyce na żywo, którą znakomicie zaprezentował zespół Souvenir. Wspaniałym przeżyciem dla wszystkich zgromadzonych był efektowny występ iluzjonisty Tomasza Sadowskiego, który zapadnie wszystkim na długo w pamięci. Podkreślić należy również aktywny udział dzieci i ich opiekunów w licznych konkursach i zabawach. Na koniec po ponad dwugodzinnej zabawie pojawił się długo wyczekiwany Mikołaj i obdarował wszystkie dzieci prezentami. Jest nam niezmiernie miło, że we wspólnej zabawie z wolontariuszami i naszymi drogimi Bractwowiczami wzięła udział tak duża ilość dzieci (blisko 100 osób). Z tego miejsca składamy najserdeczniejsze podziękowania ks. Grzegorzowi Misijukowi z duchowieństwem parafialnym, Radzie Parafialnej na czele ze starostą p. Dymitrem Kaczko, Rodzicom i Opiekunom za wsparcie finansowe paczek, Dzieciom za wspaniałą zabawę, zespołowi Souvenir za cudowną oprawę muzyczną, Tomaszowi Sadowskiemu za show, anonimowym darczyńcom za wsparcie finansowe, Kierownictwu Sosnowego Zacisza za wynajęcie sali, Sławomirowi Nazarukowi z Sejmiku Wojewódzkiego oraz Centrum Kultury Prawosławnej za wsparcie w formie prezentów, sklepowi Kukułka w Kleosinie za przygotowanie paczek, Bractwu Młodzieży Prawosławnej z naszej parafii za pomoc w organizacji choinki i wspólną zabawę, Wydawnictwu Hajnowski Bratczyk za literaturę, Aleksandrze Jarosławskiejza fotorelację oraz wspaniałemu Mikołajowi Wszystkim razem oraz każdemu z osobna.

Spasi Hospodi. Do zobaczenia za rok.