Święty Wielki Męczenniku Jerzy, módl się za nas - fotorelacja ze święta parafialnego

Początek maja to zawsze wielki dzień w życiu naszej małej, prawosławnej społeczności. Wtedy bowiem przypada wspomnienie pamięci patrona naszej parafii - świętego wielkiego męczennika Jerzego Zwycięzcy. Świąteczne uroczystości rozpoczęły się Całonocnym Czuwaniem już w piątkowy wieczór. W sam dzień święta uczestniczyć można było w dwóch Boskich Liturgiach (poranna w bocznym ołtarzu św. Anatola, którego również pamięć wspominaliśmy), pomiędzy którymi dokonano tradycyjnie małego poświęcenia wody. Głównej Liturgii przewodniczył namiestnik monasteru w Sakach - o. Włodzimierz (Dejneko). Nabożeństwo zostało zwieńczone uroczystą procesją. Dziękujemy duchowieństwu i wiernym za liczne przybycie. Zachęcamy do obejrzenia krókiej fotorelacji z obchodów święta. Zdjęcia również na facebookowej stronie parafii.