XPИCTOC BOCKPECE! XPЫCTOC УBACKPOC! XPИCTOC BOCKPEC!

Braci i Siostry — Chrystus zmartwychwstał! Kolejny raz oddaje Siebie  narodom, narodowościom, każdemu poszukującemu drogi do Boga, do wierzących w filozofie, mitologie, do niewierzących mówi: „Przyjdź i zobacz”. Swym dzieciom, skupionym w Jego Cerkwi nabytej ceną swej Krwi przelanej na Krzyżu,  przekazuje Siebie w słowach Ewangelii i w Eucharystii. Tym ubogaceni, w kolejną w naszym życiu paschalną noc, wejdziemy do cerkwi z nadzieją, że nasz anioł stróż pomoże zdjąć kamień. Kamień u każdego inny: kamień ciężkiej pracy; choroby, zwątpienie i obojętność, gniew i nienawiść odkładają się w sercu kamieniem. Zrzućmy to z siebie wchodząc do cerkwi, lub do domu. Pokonując swą słabość ofiarujmy Bogu odrobinę radości. On chce byśmy dobrym słowem dzielili się jak chlebem, uśmiechem — jak winem, dobrocią — jak łakociami. Najbardziej oczekuje naszej miłości. Nie pragnie jej sobie, gdyż sam jest Miłością! Chce byśmy nią się dzielili z ludźmi tak, jak z rodziną na Paschę święconym jajkiem! Niech na Paschę w rodzinach, a na co dzień — wszędzie, poznają nas po dobroci, zgodzie i miłości. Oby do nas, jak kiedyś do uczniów, mimo zaryglowanych drzwi, wszedł i błogosławił mówiąc: „Pokój wam”. Tamte drzwi nie były Mu przeszkodą, bo za nimi była zgoda i święta trwoga: „Czy to już się stało?” „Już zmartwychwstał?” — Niech z naszych domów i mieszkań, naszych serc i umysłów promieniuje dobroć, zgoda i miłość a Chrystus obdarzy każdego zdrowiem i przygarnie nas do Siebie i błogosławi na głoszenie bez słów prawdy o Zmartwychwstaniu — głoszenie przykładem własnego życia. — Radosnego Christos Woskresie!!!  — życzą duchowni cerkwi świętego Jerzego z rodzinami.