Sakrament Namaszczenia Chorych i Liturgia Uprzednio Oświęconych Darów

We środę VI tygodnia Wielkiego Postu (13. kwietnia) w naszej parafii wiernii zebrali się, aby poprosić o wybaczenie grzechów i wybawienie od męczących ich boleści i chorób. Sakramentu Namaszczenia Chorych (cs. Jeleoswiaszczenije) udzielili duchowni z naszej parafii, a także zaproszeni o. Włodzimierz Misiejuk (dziekan dekanatu sokólskiego), o. Andrzej Misiejuk (wikariusz parafii św. wlkm. Pantelejmona w Zaściankach) oraz o. Włodzimierz Misijuk (kustosz parafii św. Marii Magdaleny w Białymstoku). Jak podkreślali duchowni, najpożyteczniejsza dla zbawienia dusz i ciał jest synergia sakramentów. W związku z tym wiernii przystąpili również do spowiedzi, a także  przyjęli Najświętsze Ciało i Krew Chrystusa podczas Boskiej Liturgii Uprzednio Oświęconych Darów, która sprawowana była bezpośrednio po Namaszczeniu.
Poniżej przedstawiamy fotogalerię z tego wydarzenia. Autorami zdjęć są lektor Michał i Julita Warszyccy.