Bractwowa pielgrzymka autokarowa do Ełku

13 marca Bractwo Młodzieży Prawosławnej skupione przy parafii św. Jerzego w Białymstoku oraz Czcigodne Siostry z naszego drugiego Bractwa wraz z duchowym opiekunem o. Marianem uczestniczyli w pielgrzymce autokarowej do Ełku. Na początku, wzięliśmy udział w niedzielnej Liturgii św. Bazylego Wielkiego i wspomogliśmy swoim śpiewem i przysługiwaniem ełcką parafię pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu świętujemy Triumf Prawosławia i z tego powodu po zakończonej Liturgii celebrowany był molebień za całą ludność prawosławną. Następnie po gorliwych modlitwach miała miejsca wspólna agapa. Po niej podkrzepieni duchowo i cieleśnie wyruszyliśmy na zwiedzanie miasta. Proboszcz tamtejszej parafii o. Michał oprowadził nas po zabytkach i atrakcjach Ełku. Był również czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Dziękujemy Bogu za to, że mieliśmy możliwość wziąć udział w tej pielgrzymce.

Emilia Ryszczuk