Całą rodziną ze świętym Paisjuszem!

Z błogosławieństwa ordynariusza naszej diecezji - Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Arcybiskupa Jakuba - pamięć świętego Paisjusza mogliśmy świątecznie celebrować niecały tydzień  później, czyli w niedzielę 18 lipca (nominalnie świętego Paisjusza wspominamy 12 lipca). Ten zabieg, mimo lejącego się z nieba żaru, pozwolił uczestniczyć w uroczystościach większej ilości parafian. Tradycyjnie w dniu wspomnienia świętego Paisjusza w naszej cerkwi odbywa się prawdziwe święto rodzin. Nie tylko tych małych, ale również (albo nawet przede wszystkim) tej dużej - wielkiej, parafialnej rodziny. W ten sposób święty Paisjusz jawi się jako prawdziwe spoiwo małżeństw, rodziców i dzieci, parafian i duchowieństwa. W tym roku przygotowano mnóstwo atrakcji, które czekały na wiernych zaraz po drugiej Boskiej Liturgii. Poniżej udostępniamy krótką fotorelację z tego wydarzenia.

Prepodobnie otcze Paisije moli Boha o nas!