Fotorelacja ze święta patrona naszej parafii.

Oprócz tego, że znajdujemy się w okresie Tygodnia Paschalnego, początek maja, jak co roku, przyniósł nam kolejną wspaniałą okazję do świętowania.  Szóstego maja przypada bowiem pamięć św. wlkm. Jerzego - patrona naszej parafii. Świąteczne uroczystości rozpoczęło całonocne czuwanie. W sam dzień święta, oprócz poświęcenia wody w kaplicy wiernii mogli uczestniczyć w dwóch Świętych Liturgiach. Pierwsza rozpoczęła się już o godzinie 7 w bocznym ołtarzu górnej cerkwi. Drugiej zaś przewodniczył gospodarz naszej diececji - Jego Eminencja Arcybiskup Jakub. Uroczystości zwieńczyła świąteczna procesja, podczas której poświęcono nowopowstały pomnik ufundowany i wykonany przez Ormian związanych z naszą parafią.

Tego dnia, oprócz św. Jerzego, wspomina się również pamięć św. Anatola (któremu poświęcony jest boczny ołtarz górnej cerkwi) oraz św. królowej Aleksandry. Wszystkim dzisiejszym imiennikom składamy najserdeczniejsze życzenia.