Podwójne święto w naszej parafii

12 lutego cerkiew prawosławna wspomina pamięć Trzech Wielkich Hierarchów i Nauczycieli: Bazylego Wielkiego, Grzegorza Teologa i Jana Chryzostoma, zwanego Złotoustym. Jest to święto, które w naszej parafii ma charakter wyjątkowy. Z jednej strony w dolnej cerkwi znajduje się ikona oraz cząsteczki relikwi świętych. Z drugiej strony tego dnia modlitwną pamięć swojego patrona i rocznicę chirotonii świętuje proboszcz naszej parafii - o. Grzegorz Misijuk.

Świąteczne uroczystości rozpoczęły się od całonocnego czuwania w czwartowy wieczór. Następnego dnia wierni zjednoczyli się podczas Boskiej Liturgii, w której oprócz kleru naszej parafii, uczestniczyli również o. Adam Misijuk (proboszcz parafii św. Jana Klimaka w Warszawie) oraz o. Włodzimierz Misijuk (kustosz cerkwi św. Marii Magdaleny w Białymstoku). Na zakończenie duchowieństwo, przedstawiciele rady parafialnej, chórów i zgromadzeni wierni złożyli najserdeczniejsze życzenia i pozdrowienia z dniem Niebiańskiego Patrona.

W imieniu redakcji strony jak i wszystkich wiernych naszej parafii życzymy Wam, Ojcze Grzegorzu, nieskazitelnego zdrowia, mądrości i ciepła, które tak często naprawia nasze serca, łagodzi Ból i pojednuje z Bogiem. Mnogaja lieta, Otcze!

 

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację autora.