Христос Воскресе!

Decyzją Jego Ekscelencji Arcybiskupa Jakuba, z dnia 12 maja 2020, do czasu powrotu do zdrowia ks. Waleriana Antosiuka, lub delegowania do parafii dodatkowego duchownego, święte Liturgie w parafii św. wielkomęczennika Jerzego  nie będą  sprawowane codziennie, a jedynie w środy, piątki, soboty, niedziele oraz w dni świąteczne. W rozpoczynającym się tygodniu nabożeństwa będą sprawowane:

Niedziela – Liturgie: 800 i 1000;  1700 Akatyst Zmartwychwstania.

Środa – Żyrowickiej Ikony Matki Bożej – 800;  1700 – Akafist przed Żyrowicką Ikoną.

Czwartek – św. ap. Jana Teologa – 800 – Liturgia; 1700 - Akafist do św. Mikołaja.

Piątek -  św. Mikołaja - 800 – Liturgia.

Sobota – 800 – Liturgia,  1700 – Wsienoszcznaja Niedzieli.

Od przyszłej Niedzieli wracamy do praktyki sprawowania w Niedzielę trzech Liturgii:

w godzinach:730 (Boczny ołtarz górnej cerkwi), 830(dolna cerkiew),  1000 – górna cerkiew.

Chcemy w ten sposób stworzyć dogodniejsze warunki do uczestnictwa w Liturgii

jak największej liczbie osób. Wstydem przed niebem są puste miejsca w świątyniach.

Wstydem przed sumieniem jest maska na ustach, która nie chroni przed wirusem, ale

usprawiedliwia milczenie wobec Boga. Wstydem człowiekowi jest rękawiczka, która

przeszkadza uczynić znak Krzyża, potwierdzający prawo do mówienia:

XPICTOC BOCKPECE !!!