Wielkie święto w naszej parafii

Христос Воскресе! С праздником!

     Za nami kolejne wspaniałe uroczystości ku czci patrona naszej parafii – świętego wielkomęczennika Jerzego. W przeddzień święta wierni zebrali się na całonocne czuwanie. Natomiast główne uroczystości we środę  tradycyjnie rozpoczęły się od akatystu do św. Jerzego i małego oświęcenia wody. Boską Liturgię celebrował arcybiskup Jakub wraz z przybyłym duchowieństwem. Hierarcha wygłosił również świąteczną homilię, w której przypomniał żywot świętego Jerzego, zaznaczając że należny szacunek oddają mu nawet muzułmanie. W trakcie nabożeństwa złotym krzyżem nagrodzony został o. Marian Romańczuk – wikariusz parafii. W imieniu proboszcza, całego duchowieństwa i wszystkich wiernych naszej cerkwi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na duchowej drodze.

Fotografie: Aleksandra Jarosławska, Julita Warszycka i lektor Michał Warszycki