Uwaga! Ogłoszenie!

O G Ł O S Z E N I E

BRACIA  I  SIOSTRY!

KOCHANI! WYBACZCIE, ŻE NIE CYTAT Z EWANGELII, NIE SŁOWA Z LITURGII KIERUJĘ DO WAS, ALE Z GORYCZĄ ADRESUJĘ DO WAS SŁOWA ROZPORZĄDZENIA PREZESA RADY MINISTRÓW, ZABRANIAJĄCEGO UCZESTNICTWA W NABOŻEŃSTWACH W ŚWIĄTYNI  WIERNYM  POWYŻEJ  PIĘCIU OSÓB – ZA PRZEKROCZENIE TEGO  LIMITU  GROŻĄ WYSOKIE KARY. - BOLESNE JEST TO, ŻE WIARĘ WE WSZECHMOGĄCEGO  BOGA, ORAZ W  WYPOWIADANĄ DO NIEGO  MODLITWĘ O USTĄPIENIE ZARAZY, MUSIMY ZASTĘPOWAĆ WIARĄ W SKUTECZNOŚĆ  ADMINISTRACYJNYCH  I  SANITARNYCH NAKAZÓW.
- Z WIARĄ WIĘC ODDAJĄC BOSKIE BOGU I  PODPORZĄDKOWUJĄC SIĘ NAKAZOM WŁADZ–  OGŁASZAMY:

1. W Niedzielę Palmową podczas wszystkich trzech Liturgii (730, 830 i 1000) można będzie odbierać przy bramie naszej cerkwi poświęcone palemki. Przy okazji można będzie zostawić ofiarę na świece – niech one, płonące na świecznikach, świadczą o Waszej obecności  w duchowej Rodzinie dzieci Bożych.
  2. Również tam - u Bratczyc i przedstawicieli Rady Parafii można będzie zostawić kartki z imionami za Waszych bliskich – które my, duchowni będziemy czytać podczas nabożeństw Niedzieli Palmowej i  Wielkiego Tygodnia.
  3. Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę: Początek nabożeństw o godz 700. - Liturgie Uprzednio Poświęconych Darów o 730 i 830 , a o 1700 – Utrennia Wielkiego Tygodnia.
  4. W Wielki Czwartek –  700  Czasy i Liturgia – o 1700 – Utrennia Strastiej Hospodnich.
  5. W Wielki Piątek – 700 – Wielikije Czasy; 1500 – Nabożeństwo Wynosa Płaszczanicy. - Pokłonić się Płaszczenicy można będzie od godz 1600 – podchodząc z kolejki (zachowując przy tym odległość i dopuszczalną liczbę modlących się w świątyni). Stojącym w kolejce przed cerkwią i na ulicy, ukojeniem niech będą słyszalne słowa modlitwy z cerkwi.
  6. Podobnie w Wielką Sobotę – Liturgia Rozpocznie się o godz 700 – po Liturgii, około 930 rozpoczniemy święcenie pokarmów – obowiązywać będzie kolejka – po wejściu do łącznika duchowny każdy koszyczek poświęci indywidualnie. Przynoszący, już z poświęconym pokarmem, pójdą postawić swą świecę i pokłonią się Płaszczanicy. Wychodząc ze świątyni  pozwolą wejść do cerkwi kolejnej osobie. -  Pokarmy święcić będziemy do godziny 1800.
  7. Paschalne nabożeństwo rozpocznie się o 2330 – Połunoszcznica a 2400 - Paschalna Jutrznia a po niej Liturgia.

Decyzją Jego Ekscelencji Arcybiskupa Jakuba, TV Białystok dokona zapisu Paschalnej Wieczerni z naszej cerkwi o godz. 1400. Transmisja z tego nabożeństwa będzie w Poniedziałek Wielkanocny w programie ogólnopolskim. Dzięki staraniom, inwencji młodzieży, transmitowane będą z naszej cerkwi  nabożeństwa Wsienoszcznej i Liturgii Niedzieli Palmowej. - Więcej na: cerkiew.pl

Proboszcz - o. Grzegorz Misijuk

Harmonogram nabożeństw Wielkiego Tygodnia i Paschy wraz z transmisjami:

13.04 Wielki Poniedziałek

7.00 - Czasy i Liturgia UPD (Transmisja)

8.30 - Liturgia UPD

17.00 - Jutrznia Wielkiego Wtorku (Transmisja)

14.04 Wielki Wtorek

7.00 - Czasy i Liturgia UPD

8.30 - Liturgia UPD

17.00 - Jutrznia Wielkiej Środy (Transmisja)

15.04 Wielka Środa