Ruszyła budowa wieży i kopuły dzwonnicy

Na początku sierpnia 2017 r. zakończył się pierwszy etap budowy wieży i kopuły dzwonnicy.

Na placu przy cerkwi złożona została wcześniej przygotowana i przywieziona metalowa konstrukcja. Następnie zostanie ona obita deskami i obłożona blachą, po czym wraz z kopułą i krzyżem zostanie usadowiona na dzwonnicy. Będzie to ostatni element wieńczący pod względem architektonicznym budowę świątyni.

Tempo prac związanych z przygotowaniem całej konstrukcji oraz jej podniesienia i umiejscowienia uzależnione jest jednak od środków finansowych. Ci, którzy zechcieliby to dzieło wspomóc swoją ofiarą, mogą wykonać przelew na rachunek bankowy parafii o numerze 94 1020 1332 0000 1302 0026 2196 lub skontaktować się bezpośrednio z proboszczem parafii.