Pierwsze "Spotkanie z Parafianami"

W poniedziałek 27 września 2021 roku, w świąteczny wieczór Podwyższenia Krzyża Pańskiego odbyło się pierwsze "Spotkanie z Parafianami". Jest to nowa inicjatywa, której powstaniu towarzyszy jubileusz parafii. Jako pierwszy w harmonogramie był wykład (a raczej opowiadanie, jak stwierdził sam prelegent) proboszcza parafii o. Grzegorza Misijuka pt. "Pod opieką św. Jerzego... 25 lat parafii". Spotkanie rozpoczął molebien dziękczynny sprawowany przez duchowieństwo naszej parafii. Grupa wiernych przyjęła wykład z wielkim zaciekawieniem, gdyż usłyszeć można było wiele faktów wcześniej nieznanych. Spotkaniu towarzyszyła również projekcja zdjęć, przygotowana przez o. Ivana Nikulina. Poniżej krótka fotorelacja z tego wydarzenia (autor: lek. Michał Warszycki). Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 10 października 2021 około godziny 18 (po akafiście). O drugim chrzcie Rusi - odrodzeniu życia cerkiewnego Rosji w końcu XX wieku - opowie o. Ivan Nikulin.