Poświęcenie krzyża na dzwonnicę cerkwi św. wielkomęczennika Jerzego

6 lutego 2018 | ks. Grzegorz Misijuk

Na niedzielę wieczorem, 11 lutego 2018 roku zaplanowano uroczyste poświęcenie krzyża, który będzie ustawiony na kopule wieży dzwonnicy. Uroczystości zaszczyci swą obecnością Jego Ekscelencja  Najprzewielebniejszy Jakub, Arcybiskup Białostocki i Gdański.

Do cerkwi na Nowym Mieście władyka przybędzie około godziny 17 i będzie przewodniczyć nabożeństwu wsienoszcznoho bdienija święta Trzech Hierarchów. Pod koniec służby hierarcha dokona poświęcenia krzyża ufundowanego przez członkinie Bractwa Świętych Męczenników Wileńskich.

Bratczyce w okresie świąt Narodzenia Zbawiciela kolędowały na terenie parafii i u wszystkich życzliwych im ludzi. Ofiarowane w tym czasie datki przeznaczyły na kontynuację prac budowlanych ze szczególnym wskazaniem na krzyż wieńczący kopułę i wieżę dzwonnicy.

Zapraszamy wszystkich Białostoczan na szczególne święto Ofiarodawców. Za czas od poświęcenia cerkwi 14 października ubiegłego roku wykonaliśmy na ofiarę Bogu wiele nowych rzeczy: wieżę dzwonnicy pokryliśmy aluminiową blachą i ustawiliśmy na swoim miejscu. Konstrukcję  kopuły zmontowano, pokryto uszlachetnioną blachą i przygotowano do postawienia na dzwonnicę, a zwieńczy ją krzyż oświęcony przez władykę Jakuba. Już teraz stawiane jest rusztowanie, aby przy sprzyjającej pogodzie dokończyć krycie blachą upominające się o to miejsca pod wieżą.

Prosimy: wspomóżcie nas modlitwą! Do zobaczenia na nabożeństwie z władyką!