Parafia Prawosławna
św. wielkomęczennika Jerzego Zwycięzcy

w Białymstoku

Poświęcenie krzyża na dzwonnicę cerkwi św. wielkomęczennika Jerzego

6 lutego 2018 | ks. Grzegorz Misijuk

Na Niedzielę wieczorem, 11 lutego 2018roku, zaplanowano uroczyste poświęcenie krzyża, który będzie ustawiony na kopule wieży dzwonnicy. Uroczystości zaszczyci swą obecnością Jego Ekscelencja  Najprzewielebniejszy Jakub, Arcybiskup Białostocki i Gdański. – Do cerkwi na Nowym Mieście przybędzie On około godziny 17 i będzie przewodniczyć Wsienoszcznej święta Trzech Hierarchów. Pod koniec nabożeństwa dokona poświęcenia krzyża ufundowanego przez członkinie Bractwa świętych męczenników Wileńskich: Antoniego Jana i Eustachego. – Bratczycy w okresie Świąt Narodzenia Zbawiciela kolędowały na terenie parafii i u wszystkich życzliwych im ludzi. Ofiarowane im datki przeznaczyły na kontynuację prac budowlanych, ze szczególnym wskazaniem na krzyż wieńczący kopułę i wieżę dzwonnicy. Zapraszamy wszystkich Białostoczan na szczególne święto Ofiarodawców. – Za czas od poświęcenia cerkwi 14 października ubiegłego roku wykonaliśmy na ofiarę Bogu wiele nowych rzeczy: Wieżę dzwonnicy pokryliśmy aluminiową blachą i ustawiliśmy na swoim miejscu. Konstrukcję  kopuły zmontowano, pokryto uszlachetnioną blachą i przygotowano do postawienia na dzwonnicę a zwieńczy ją krzyż oświęcony przez Hierarchę. Już teraz stawiane jest rusztowanie, aby przy sprzyjającej pogodzie dokończyć pokryć blachą upominające się o to miejsca pod wieżą. Prosimy: wspomóżcie nas modlitwą! Do zobaczenia na nabożeństwie z Władyką!

 

Wróć