Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Parafii Św. Jerzego

Spotkania bractwa, działającego przy parafii św. Jerzego na Nowym Mieście, odbywają się w Niedzielę po Akafiście o godzinie 18.00 w starej kancelarii parafialnej. Opiekunem duchowym jest diakon Tomasz Cyrkun i jako wspomagający ze strony naukowej ks. Roman Płoński. Na spotkania uczęszcza ok. 10 osób: młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych.
   Na bractwie poruszamy wiele różnych tematów dotyczących życia religijnego młodego człowieka. Zajmujemy się kwestiami zarówno sakramentów w Cerkwi prawosławnej, jak i i informacji na temat roku liturgicznego. Często zapraszamy gości z zewnątrz, którzy, tak jak o. Roman, odpowiadają na nurtujące nas pytania i omawiają ciekawe tematy.
   Tradycją naszego bractwa jest wspólne kolędowanie, udział w akcjach charytatywnych. Co roku wykonujemy ozdoby świąteczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem parafian.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy nie są obojętni na życie religijne, chcą pomagać innym, a także miło spędzić czas w gronie rówieśników.