Chór dziecięcy

Chór dziecięcy działający przy Parafii Prawosławnej św. wielkomęczennika Jerzego Zwycięzcy w Białymstoku istnieje od momentu powstania parafii, tj. od 1996 roku.

W skład chóru wchodzą uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych funkcjonujących się na terenie parafii. Obecnie w chórze śpiewa 35 osób.

W listopadzie 2012 roku z błogosławieństwa proboszcza parafii ks. mitrata Grzegorza Misijuka dyrygentem chóru dziecięcego został lektor Roman Sacharczuk. Poprzednimi dyrygentami chóru byli: Ałła Dubec, matuszka Mirosława Tichoniuk, matuszka Anna Cyrkun, Paulina Charkiewicz, lektor Michał Warszycki.

Chór dziecięcy śpiewa podczas niedzielnych porannych Liturgii i świątecznych nabożeństw w parafii, a także bierze udział w koncertach kolęd w Operze i Filharmonii Podlaskiej, koncertach w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku oraz w koncertach ekumenicznych w Szkole Podstawowej nr 50 w Białymstoku.