Parafia Prawosławna
św. wielkomęczennika Jerzego Zwycięzcy

w Białymstoku

Parafialny koncert kolęd

16 stycznia 2019 | ks. Tomasz Cyrkun

Sobota 13 stycznia 2019 r. to ostatni dzień w kalendarzu Juliańskim, dzień pamięci Św. Melanii Rzymianki i być może początek  tradycji w naszej parafii „Parafialnego koncertu kolęd” . Wieczorem po całonocnym czuwaniu w Cerkwi Św. Jerzego miała miejsce prezentacja kolęd w wykonaniu najmłodszych i najstarszych śpiewaków naszej parafii. Każdy chór podczas wykonywania swego repertuaru zachęcał również licznie przybyłych parafian do śpiewania popularnych kolęd wspólnie. Wychwalanie Narodzin Zbawiciela upłynęło w przemiłej, świątecznej atmosferze.

Wielkie Bóg zapłać proboszczowi parafii ojcu Grzegorzowi Misijukowi za akceptację pomysłu i aktywne wspieranie chóralnych inicjatyw – lektorzy Roman i Michał wraz z matuszką Anną.

Wróć