Parafia Prawosławna
św. wielkomęczennika Jerzego Zwycięzcy

w Białymstoku

Parafia stała się bogatszą o nowe relikwie

3 lutego 2018 | ks. Grzegorz Misijuk

W czwartek, 1 lutego dzięki życzliwości proboszcza Parafii Zmartwychwstania Pańskiego – ks. dr. Marka Ławreszuka – przekazano do naszej cerkwi cząstkę relikwii św. Nektariusza z Eginy (Grecja).

Wcześniej, gdy oprawialiśmy pamiątkową oświeconą na relikwiach drukowaną ikonę, podarowano do naszej cerkwi dużą ikonę świętego Nektariusza przywiezioną z Grecji. Przygotowując zaś do gazetki plan nabożeństw na czas do Wielkiego Postu, na 1 lutego wybraliśmy dzień na akafist do świętego, aby dzięki jego wstawiennictwu ziściły się nasze oczekiwania na relikwię.

Oczekiwano na druk akafistu do św. Nektariusza. Wolą Boga było, aby nasz cichy zamiar stał się radosną rzeczywistością! W czwartek o. Piotr Kiryluk przywiózł akafisty, zaś wieczorem na zapowiedziane nabożeństwo akafistu przyjechał o. Marek Ławreszuk z relikwiami świętego i zaszczycił nas uczestnictwem w jego czytaniu i słowem do zebranych na modlitwie.

Znane są liczne opisane świadectwa o cudownych uzdrowieniach dzięki orędownictwu świętego Nektariusza. Szczególnie dotyczy to cierpiących z powodu chorób nowotworowych.

Wróć